Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 41724
تاریخ انتشار : 14 دی 1392 18:0
تعداد بازدید : 744

آیت الله حسینی بوشهری: از ظرفیت عظیم فناوری ارتباطات برای تبلیغ دین غافل نشویم

مدیر حوزه های علمیه گفت: شرکت مخابرات فرصتی طلایی و خدادادی در اختیاردارد که مدیران آن می توانند با استفاده از این فرصت و ظرفیت بالای ارتباطی، سفیران دین خدا و پیام رسان رسالت الهی باشند.

به گزارش خبرگزاری حوزه, آیت الله حسینی بوشهری امروز در همایش حسابرسی شرکت‌های مخابراتی که در اداره کل مخابرات استان قم برگزار شد، به تبیین رسالت شرکت مخابرات در پیام رسانی دینی پرداخت.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه با اشاره به اهمیت فناوری و ارتباطات در دنیای امروزگفت:امروز اطلاعات و فناوری در دنیا حرف اول را می‌زند و جهان به دهکده کوچکی تبدیل شده، به طوری که هرکشوری که قدرت ارتباطات و فناوری آن بیشتر باشد، در مناسبات بین المللی، نقش مهم‌تری نیز دارد؛ لذا نباید از توانمند شدن در این عرصه غافل باشیم.

امام جمعه  قم یادآور شد:در حال حاضر استکبار جهانی به جای جنگ فیزیکی و سخت از طریق فناوری و اطلاعات سلطه خود را بر دیگر کشورها تحمیل می‌کند.

*وظیفه شرکت مخابرات در پیام رسانی دینی

معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، ضمن توصیه به مدیران ارشد شرکت مخابرات، تاکید کرد: مدیران شرکت مخابرات امروزه یک فرصت طلایی و خدادادی در اختیاردارند و می توانند با استفاده از این فرصت و ظرفیت بالای ارتباطی سفیران دین خدا و پیام رسان رسالت الهی باشند.

آیت الله حسینی بوشهری خاطرنشان کرد: عده‌ای تصور می‌کنند، صدور انقلاب اسلامی ایران به دیگر کشورها، نظامی می‌باشد، در حالی است که صدور اندیشه‌ای، فکری و فرهنگی است و این صدور انقلاب اسلامی، زمینه و بستر لازم را نیاز دارد که این زمینه‌ها است امروز در اختیار شرکت مخابرات است و باید از آن برای ترویج معارف اسلامی استفاده کند.

امام جمعه قم با اشاره به ضرورت تعامل حوزه علمیه و شرکت مخابرات گفت:حوزه علمیه قم به عنوان بزرگ‌ترین مرکز دینی جهان از نظر محتوایی مشکلی ندارد  و تنها لازم است که ارتباطی مفید همراه با هم‌افزایی با مجموعه مخابرات داشته باشد تا بتواند پیام خود را به سراسر دنیا برساند و تشنگان معارف اهل بیت(ع) از آن بهره مند شوند.

مدیر حوزه های علمیه در پایان با اشاره به جایگاه مهم شهر مقدس قم یادآور شد: شهر مقدس قم جایگاه خاصی در نزد اهل بیت(ع)دارد و لازم است توجه ویژه‌ای به این شهر شود و تسهیلات لازم مخابراتی در اختیار آن قرار گیرد، چرا که به فرموده ائمه اطهار(ع)،علم از این شهر به سایر بلاد گسترش می‌یابد.

ثبت شده توسط : م.ر فرزین

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :

تمامي حقوق اين سايت متعلق به دانشکده صدا و سيما قم است.